Raileurope

RAILEUROPE HAKKINDA

Avrupa’da trenle seyahat, ekonomik, hızlı ve oldukça keyiflidir. Tüm Avrupayı kapsayan tren ağı ile yüzlerce noktaya ekonomik veya lüks seçenekler ile seyahat edebilirsiniz.
Tren seyahatini tercih etmeniz için 5 sebep;
1. Fazladan transfer yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü Trenler şehir merkezlerindeki merkez garlara gider, genellikle havaalanlarında da istasyonları vardır.
2. Yanınızdaki valizler için ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.
3. Seyahat esnasında rahat koltuklarda veya lüks kabininizde çevreyi izleyebilir, keyifle seyahat edebilirsiniz.
4. Cep telefonunuzu ve elektronik eşyalarınızı her zaman kullanabilir, hatta birçok trende bulunan kablosuz internete bağlanabilirsiniz.
5. Yolculuk sırasında kararınız değişirse istediğiniz yerde inebilir ve bir başka tren ile istediğiniz yere gidebilirsiniz.

InterRail Global Pass 2011  ile Avrupa’yı kolay yoldan ekonomik olarak dolaşın;

InterRail Global Pass  ile Avrupa’da 40,000’in üzerinde noktaya seyahat edebilirsiniz. Avrupa’yı keşfetmenin en güzel yolu.

InterRail Pass satın alabilecek ülke vatandaşları:
Arnavutluk, Andora, Avusturya, Belarus, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Faro , Finlandinya, Makedonya, Fransa, Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Latviya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova, Monaco, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, İngiltere, Vatikan.

InterRail Global Pass ile seyahat edilebilecek ülkelerden bazıları:
Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İngiltere, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, İrlanda, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç, Türkiye ve İtalya ile Yunanistan arasında Attica Group tarafınca gerçekleştirilen gemi seferleri.

InterRail Global Pass ile yetişkin ve çocuklar 1. sınıf ve 2. sınıf yolculuklarda, gençlik sınıfındaki yolcular ise 2. sınıf yolculuklarda seyahat edebilirler.

InterRail Global Pass  “Esnek” veya “Sürekli” seyahat olarak iki şekilde satın alınabilir.

• Esnek: 5 günlük pass ile 10 gün içerisinde seyahat etme veya 10 günlük pass ile 22 gün içerisinde seyahat etme.
• Sürekli: Bir ay içerisinde seyahat etme koşulu ile 22 gün veya 1 ay geçerli pass.

İndirimli Çocuk bileti: Satın alınan pass’ın geçerlilik gününde 04-11 yaş arası olan çocuklar 1. sınıf ve 2. sınıf yolculuklar yetişkin biletinin %50’sini öder.
İndirimli Gençlik bileti: 2. sınıf yolculuklarda satın alınan pass’ın geçerlilik gününde 12 – 25 yaş arası olan kişiler için geçerlidir.

Eurail Global Pass 2011
Eurail Global Pass, Avrupa içinde seyahat etmenin ve Avrupa şehirlerini keşfetmenin en uygun yoludur. Özel programları ile 21 ülke içinde sınırsız yolculuk etme fırsatı sunar.

Sınırsız seyahat edilebilecek 21 Eurail Ülkesi:
1. Avusturya
2. Belçika
3. Hırvatistan
4. Çek Cumhuriyeti
5. Danimarka
6. Finlandiya
7. Fransa
8. Almanya
9. Yunanistan
10. Macaristan
11. İrlanda
12. İtalya
13. Lüksemburg
14. Hollanda
15. Norveç
16. Portekiz
17. Romanya
18. Slovenya
19. İspanya
20. İsveç
21. İsviçre
Liechtenstein ve Monaco ; Avusturya ve Fransa olarak kabul edilmektedir.

Bilet tipleri:
1. sınıf: Yetişkin ve çocuk için
2. sınıf: 12 – 25 yaş arası gençlik yolcuları için

Eurail Global Pass Çeşitleri: (her iki bilet tipi için de geçerlidir)
1. Kesintisiz seyahat: Pass kullanımına başlanması ile birlikte 15 gün veya 21 gün süre ile tüm seyahatlarin tamamlanmış olması gerekiyor yada bu süre 1 ay, 2 ay ve 3 ay geçerli olabiliyor.
2. Esnek seyahat: 2 aylık dönem içerisinde kullanım gün sayısı 10 veya 15 gün sürebilen passlar.
3. Saver formülü ile seyahat: 1. sınıf bilet tipi için geçerli olup, birlikte seyahat eden en az 2, en fazla 5 kişi  ve 1 çocuğun faydalanabildiği pass çeşidi.